PRZEBUDOWA - ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT - projekty nowoczesnej ARCHITEKTURY & WNĘTRZA

Idź do spisu treści

Menu główne

PRZEBUDOWA


PROJEKT  PRZEBUDOWY / NADBUDOWY / ROZBUDOWY
istniejącego budynku

2020 PRZEBUDOWA / NADBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
KATOWICE
powierzchnia użytkowa 300m2
Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany / Wykonawczy

STAN ISTNIEJĄCY
Budynek istniejący zrealizowany w 1986 roku na podstawie projektu typowego.
Forma architektoniczna złożona z dwóch brył ( wyższej / niższej ) przykrytych dachami jednospadowymi.
Budynek posiada 3 kondygnacje :
PRZYZIEMIE - z użytkową ½ kondygnacji mieszczącą garaż oraz kotłownię węglową
PARTER w części niższej z wejściem głównym do budynku, kuchnią, pokojem dziennym oraz w części wyższej 3-a pokojami z łazienką
STRYCH
nieużytkowy nad całością kondygnacji Parteru
Charakterystyczną cechą istniejącego budynku jest przesunięcie wysokości kondygnacji wewnątrz obiektu o około 120cm.

ZMIANY PROJEKTOWE
Zmiany projektowe obejmują całość istniejącego budynku i dotyczą w szczególności :
PRZEBUDOWY
PRZYZIEMIA - proj. wejścia głównego do budynku, zmiany kotłowni węglowej na gazową, wydzieleniu pomieszczenia pralni, zachowaniu istniejącego garażu z poszerzeniem otworu bramy garażowej
PARTERU
w cz. niższej : proj. jednej przestrzeni pokoju dziennego z aneksem jadalnym oraz otwartej kuchni. W cz. wyższej : zachowaniu dwóch pokoi z łazienką oraz proj. schodów łączących PARTER z proj. PIĘTREM
NADBUDOWY - w miejscu istniejącego strychu nieużytkowego o funkcję sypialni z łazienką i gabinetu oraz w cz. wyższej budynku dużej garderoby wraz z pomieszczeniem technicznym wentylatorki.
ROZBUDOWY w kierunku ogrodu o część mieszkalną oraz taras

Dla całości projekt przewiduje wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych z proj. kotłownią gazową, ogrzewaniem podłogowym, wentylacją mechaniczną oraz termoizolację wszystkich przegród zewnętrznych budynku wraz z zmianą stolarki zewnętrznej i wewnętrznej.

PROJEKOWANA FORMA OBIEKTU
Zmieniono istniejącą formę obiektu, z budynku złożonego z dwóch połączonych brył z dachami jednospadowymi, na bryłę jednolitą z dachem płaskim i rozbudowaną w części parterowej od strony ogrodu o część mieszkalną oraz zewnetrzny taras nadając budynkowi nowoczesny charakter.

2020 „ ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO”
TYCHY
pow. użytkowa części rozbudowywanej 142m2 / taras 88m2
zadaszenie nad cz. wejściową 120m2
Projekt Koncepcyjny

Projekt rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o
- zadaszone dwa stanowiska postojowe od strony drogi wewnętrznej
- budynek rekreacyjny, jedno kondygnacyjny, mieszczący aneks wypoczynkowy, jadalny, otwartą kuchnię „letnią ”, pokój gościnny, siłownię oraz saunę wraz z łazienką.

Głównym założeniem projektowym jest zaprojektowanie obiektu rekreacyjnego z jednoczesnym wydzielenie zielonego dziedzińca / wewnętrznego ogrodu od otaczającej, istniejącej zabudowy.
Tym samym część rozbudowywana została zaprojektowana na planie „C” gdzie :
- od strony WSCH zaprojektowano ścianę oddzielającą zielony dziedziniec od drogi wewnętrznej i projektowanych, zadaszonych stanowisk postojowych dla samochodów osobowych. Zadaszenie od strony WSCH obejmuje również miejsce gromadzenia odpadów, powierzchnię rezerwową ( np. dla obsługi ogrodu ) oraz chodnik wejścia głównego na posesję.
- od strony PN zaprojektowano główny budynek rekreacyjny, otwarty przeszkleniami na stronę PD, PD-ZACH oraz na projektowany wzdłuż budynku taras i zielony dziedziniec
- od strony ZACH zamknięto taras wysuniętą ścianą zewnętrzną budynku rekreacyjnego oddzielając go od ogrodu zabudowy sąsiedniej.

Z uwagi na istniejący budynek mieszkalny jednorodzinny zadaszony dachami płaskimi,
część rozbudowywaną również przykryto dachami płaskimi od strony WSCH i PN.
Od strony wewnętrznego zielonego dziedzińca, projektowane ściany zewnętrzne pokryto kamieniem naturalnym, zachowując białe wykończenia dachów, charakterystyczne i analogiczne do dachów istniejącego na działce budynku mieszkalnego.

ROZBUDOWA DOMU JEDNORODZINNEGO
powierzchnia użytkowa części rozbudowywanej 195m2
MYSŁOWICE
2019 Projekt Koncepcyjny / Budowlany / Wykonawczy

Projekt rozbudowy istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o
- zadaszone stanowiska postojowe dla samochodów
- budynek gospodarczy z możliwością garażowania motoru
- zadaszone miejsce gromadzenia odpadów
- budynek rekreacyjny, dwu kondygnacyjny, mieszczący w poziomie PARTERU małą kuchnię, łazienkę, pokój TV oraz w poziomie PIWNIC pomieszczenie techniczne, łazienkę, saunę, siłownię, pokój TV-Kinowy.
Część rozbudowywana została zaprojektowana na planie „L” tworząc wraz z istniejącym budynkiem wewnętrzny dziedziniec otwarty na stronę PD-ZACH.
Zapisy Warunków Zabudowy pozwoliły na realizację części rozbudowywanej z dachami płaskimi, projektowanymi jako dachy „zielone” z częściami ażurowymi, tworzącymi pergolę nad tarasem budynku rekreacyjnego oraz od strony frontowej i ogrodowej budynku.
Zastosowano lekką konstrukcję stalową na fundamentach żelbetowych i pokrytą płytami warstwowymi lub cementowymi z fragmentami elewacji pokrytej drewnem, korespondującym z elewacjami istniejącego budynku.

PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA
istniejącego budynku jednorodzinnego
CHORZÓW
powierzchnia użytkowa 550m2
2018 Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany

STAN ISTNIEJĄCY
Budynek modernistyczny, zrealizowany w okresie międzywojennym około 1932
1938 roku, o trzech kondygnacjach nadziemnych ( Parter / Piętro / Poddasze ), w całości podpiwniczony.
Nad częścią Piętra taras obejmujący ½ rzutu. Parter na wysokości około 1,5m nad poziomem terenu z charakterystycznymi murkami w przedpolu budynku oraz przy istniejących schodach zewnętrznych elewacji frontowej oraz elewacji od strony ogrodu.
STAN PROJEKTOWANY
Zgodnie z założeniami projektowymi budynek został podzielony na dwa niezależne  lokale mieszkalne :
LOKAL 1
obejmujący Parter - strefa dzienna, gdzie zaprojektowano: pokój dzienny, kuchnię otwartą na pokój dzienny, pokój kominkowy, gabinet oraz pomieszczenia uzupełniające : łazienkę i schowek porządkowy oraz Piętro - strefa nocna z trzema pokojami, w tym sypialnią główną z garderobą i łazienką oraz gabinetem, ogólnodostępną garderobą i łazienką. Parter z Piętrem połączone schodami jednobiegowymi zgodnie z stanem istniejącym.
LOKAL 2
obejmujący Poddasze budynku z rozbudowaną kondygnacją o strefę dzienną z kuchnią otwartą w miejscu istniejącego tarasu oraz przebudową części istniejącej z wydzieleniem sypialni, gabinetu, garderoby i łazienki.

Wg zapisów Planu Miejscowego ( 2 stanowiska / lokal mieszkalny ) budynek w poziomie terenu został rozbudowany o garaż 4-o stanowiskowy z bezpośrednim wejściem od strony klatki schodowej. Dach garażu zaprojektowano jako taras użytkowy dostępny od strony pokoju dziennego kondygnacji Parteru oraz od strony klatki schodowej kondygnacji Piętra.
Przebudowa zachowuje modernistyczny charakter obiektu z podkreśleniem horyzontalnych podziałów elewacji, z białym tynkiem oraz ciemną płytką elewacyjną nawiązującą do sąsiedniej zabudowy.

2021 „ PROJEKT ELEWACJI ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU ”
BĘDZIN
Projekt Koncepcyjny


Projekt elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego
z lat 80-tych, obejmujący dwa warianty projektowe :
wariant 1
obłożenie elewacji drewnem w poziomie PIĘTRA oraz
kamieniem elewacyjnym w poziomie kondygnacji PARTERU.
wariant 2
obłożenie elewacji białym tynkiem w poziomie PIĘTRA oraz
kamieniem elewacyjnym w poziomie kondygnacji PARTERU.

!
zgodnie z założeniami Inwestora, projekt elewacji nie obejmuje zmian formy obiektu oraz zmian istniejącego otworowania w ścianach zewnętrznych budynku dla osadzenia okien, drzwi.

projekt elewacji domu
KATOWICE
2018 Projekt Koncepcyjny

Projekt obejmuje zmiany elewacji istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Katowicach.
Z uwagi na kształt formy budynku, podkreślono istniejący podział elewacji wprowadzając kolorystykę ciemnego tynku w Parterze budynku oraz biały tynk z drewnem elewacyjnym w części Piętra.

BLACK & WHITE HOUSE
przebudowa / rozbudowa budynku
WARSZAWA / JEZIORKI
powierzchnia użytkowa 200m2
2017 Projekt Koncepcyjny

Istniejący budynek zaprojektowany na wąskiej działce, z wjazdem od strony PD, przylegający ścianą szczytową do budynku sąsiedniego w „ostrej granicy”. Budynek z dachem dwu spadowym oraz charakterystycznymi tarasami nad częścią kondygnacji Piętra oraz Parteru pokoju dziennego.
Projekt Koncepcyjny zakłada rozbudowę budynku w kierunku ogrodu o zadaszenie Tarsu w formie ramy wraz z lokalizacją markizy ściennej / przebudową istniejących okien dla całości obiektu / termomodernizację wraz z nowymi warstwami wykończeniowymi :
Projekt Koncepcyjny wersja 1 : tynkiem w kontrastującej kolorystyce bieli i antracytu.
Projekt Koncepcyjny wersja 2 : tynkiem oraz płytką elewacyjną.
Elementem dopełniającym obie wersje jest drewno elewacyjne w narożniku budynku kondygnacji Piętra oraz w poziomie Parteru zaznaczające wejście główne do budynku.

PRZEBUDOWA / ROZBUDOWA BUDYNKU
POZNAŃ, gmina BUK
powierzchnia użytkowa parteru - stan istniejący 200m2
powierzchnia użytkowa - stan projektowany  250m2
2017 - Projekt Koncepcyjny


Projekt  PRZEBUDOWY  istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmujący zmiany funkcjonalne w zakresie wszystkich istniejących pomieszczeń mieszkalnych oraz  
ROZBUDOWY  o nowe skrzydło budynku mieszczące sypialnię wraz z wydzieloną garderobą i łazienką.
Zmieniono estetykę elewacji budynku, nadając mu nowoczesny charakter.  
Zaprojektowano horyzontalne przeszklenia od strony otwarć widokowych z budynku, zlikwidowano wszelkie lukarny, podcienia dachu, kolumny.  
Zachowano istniejące, ciemne pokrycie dachowe, a w poziomie Parteru zaprojektowano białe pasy tynku nadając lekkość budynkowi z charakterystycznymi płaszczyznami  
naturalnego drewna oraz drewna elewacyjnego z zastosowaniem techniki " shou sugi ban "

PRZEBUDOWA - ROZBUDOWA
istniejącego budynku jednorodzinnego
CIECHOCINEK
powierzchnia użytkowa części istniejącej i projektowanej 250m2
2014 / 2015 - Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany

Projekt PRZEBUDOWY istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmujący zmiany funkcjonalne w zakresie : pogłębienia kondygnacji Przyziemia / nadbudowy istniejącego tarasu kondygnacji Piętra oraz ROZBUDOWY budynku w kierunku PN-ZACH i PD-ZACH o część parterową z pomieszczeniem Pokoju Dziennego, Kuchni, Aneksu jadalnego wraz z tarasem od strony ogrodu oraz tarasem na dachu projektowanego budynku dostępnym od strony budynku istniejącego.
Całość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu w nawiązaniu do układu urbanistycznego zabudowy sąsiedniej. Założenia projektowe obejmują standard obiektu energooszczędnego.

PRZEBUDOWA - PROJEKT ZMIANY FORMY ELEWACJI
istniejącego budynku jednorodzinnego
MYSŁOWICE / Chełm Śląski
2016 - Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany

Głównym założeniem projektowym było nadanie istniejącemu budynkowi nowoczesnej formy architektonicznej.
PROJEKT ZMIANY FORMY ELEWACJI obejmuje termomodernizację istniejącego budynku wraz z powiększeniem istniejącego tarasu i częściowym zadaszeniem
obejmującym również częścią wejściową do budynku od strony ogrodu.

ROZBUDOWA / PRZEBUDOWA
istniejącego budynku jednorodzinnego z lat 70-tych
TARNOWSKIE GÓRY
2013 - Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany

Z każdego istniejącego budynku można stworzyć dobrą Architekturę z przemyślanymi, uzgadnianymi z Inwestorem rozwiązaniami funkcjonalnymi.
Tematem projektowym dla istniejącego budynku w Tarnowskich Górach była PRZEBUDOWA w zakresie rozwiązań wewnętrznych, ZMIANA estetyki elewacji oraz ROZBUDOWA obiektu o dwa pokoje mieszkalne.
Budynek został rozbudowany w kierunku WSCH. Część rozbudowywana z częścią istniejącą została połączona komunikacyjnie przewiązką ( z uwagi na szkody górnicze ) i
przewiązana tarasem zewnętrznym nadając obiektowi wspólny, jednorodny i czytelny charakter.

PRZEBUDOWA oranżerii w podcieniu
budynku mieszkalnego jednorodzinnego
MYSŁOWICE
2015 - Projekt Koncepcyjny / Projekt Budowlany

Przedmiotem opracowania była przebudowa pomieszczenia oranżerii znajdującej się w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie szeregowej. Z uwagi na istniejącą linię zabudowy obiektów sąsiednich oraz obszar oddziaływania obiektu, zaprojektowano ścianę zewnętrzną w podcieniu budynku w formie przeszklenia, tworząc pomieszczenie otwarte na przylegający taras i ogród

PRZEBUDOWA / NADBUDOWA
istniejącego budynku produkcyjno magazynowego
SOSNOWIEC
powierzchnia użytkowa 600m2
2013 - Projekt Koncepcyjny

Tematem projektowym dla istniejącego budynku produkcyjno magazynowego z częścią biurowo-socjalną jest :
podniesienie dachu nad cz. produkcyjną / nadbudowa budynku o cz. mieszkalną / przebudowa wnętrza obiektu zgodnie obowiązującymi Warunkami Technicznymi
( w tym pożarowymi i bhp ) oraz
zmiana estetyki formy architektonicznej i zmiany w zagospodarowaniu terenu.
Zgodnie z potrzebami Inwestora i Warunkami Zabudowy powstał projekt PRZEBUDOWY obiektu wraz z zmianami estetyki dla
nowej formy architektonicznej elewacji budynku.

ROZBUDOWA SKLEPU
z przebudową wejścia głównego wraz z wydzieleniem lokalu użytkowego
BYTOM
2015 - Projekt Koncepcyjny

Projek zakłada rozbudowę istniejącego obiektu handlowego o nowe wejście do budynku wraz z
wydzieleniem dodatkowego lokalu użytkowego oraz przestrzeni ekspozycyjnej.
Formę obiektu dostosowano do gabarytów istniejącej ściany szczytowej z charakterystycznym projektowanym zadaszeniem
nad pochylnią dla osób niepełnosprawnych i schodami zewnętrznymi.


PRZEBUDOWA WNĘTRZA

PROJEKT WNĘTRZA
domu jednorodzinnego
2016
CHEŁMEK
Projekt Koncepcyjny

Głównym założeniem projektowym było stworzenie wygodnego układu funkcjonalnego w parterze budynku mieszkalnego jednorodzinnego z lat 70-tych. Zaprojektowano nową przestrzeń wejściową do budynku z wydzieloną garderobą oraz gabinetem. W części głównej zaprojektowano nową ergonomiczną kuchnię, wydzielono pomieszczenie jadalni oraz powiększono pokój dzienny wraz z ścianą medialną. Całości nadano nowoczesny minimalistyczny charakter wprowadzając nową jakość do wnętrza.PRZEBUDOWA
& PROJEKT WNĘTRZA
domu mieszkalnego jednorodzinnego
2012 - MYSŁOWICE
Inwentaryzacja / Projekt Koncepcyjny / Budowlany / Wykonawczy / Nadzór Autorski
PRZEBUDOWA
& PROJEKT WNĘTRZA
domu mieszkalnego jednorodzinnego
2012 - JAWORZNO

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego